جستجو . ورود به وبگاه    ۱۴۰۰/۵/۵  
 
 

  طرح پژوهشي  


راهنمايي ارسال طرح پژوهشي طرح هاي ارسالي و ناقص شما ارسال طرح پژوهشي جديد

تعريف طرح پژوهشي:

هدف اصلي از انجام اين نوع طرح ها پيش برد مرز هاي دانش بر اساس اولويت هاي علمي و نياز هاي کشور در شاخه هاي مختلف علوم است.

شرايط ارسال طرح:

پيشنهاد دهنده اين گونه طرح ها بايد عضو هيات علمي با مدرک حداقل کارشناسي ارشد باشد.

انواع طرح ها:

پروژه هاي پژوهشي در صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور به دو شکل تعريف مي شوند:

  • پيشنهادي: پيشنهاد طرح توسط پژوهشگران،
  • سفارشي: سفارش پروژه توسط خود صندوق

عرصه طرح ها:

عرصه هاي پژوهشي صندوق در شاخه هاي مختلف علوم در اين صفحه آمده است.

همچنين در اين راستا صندوق براي طرح هاي پژوهشي که داراي يک يا چند مشخصه ذيل باشند اولويت قائل است:

  • به صورت تيمي اجرا گردند
  • ميان رشته اي باشند
  • فرا رشته اي باشند
  • با همکاري چند مرکز علمي داخل کشور انجام شوند
  • با همکاري مراکز علمي داخل و خارج کشور تعريف شده باشند

روش ارسال طرح:

پژوهشگران براي استفاده از تسهيلات مادي و معنوي فراهم آمده در صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور لازم است تا فرم هاي ويژه ايي را تکميل و براي صندوق ارسال دارند. بهترين و سريعترين روش ارسال بصورت اينترنتي (online) ميباشد. بدين طريق شما فرم را مستقيما از طريق همين سايت پر نموده و ارسال ميکنيد و طرح بلافاصله در دستور کار قرار ميگيرد. در صورتي که طرح از نظر اطلاعات خواسته شده ناقص باشد شما ميتوانيد دوباره به سايت مراجعه کرده و بسادگي تغييرات خواسته شده را اعمال کنيد. کليه فرايند هاي مربوط به بررسي، داوري و نظارت طرح ها بصورت اينترنتي انجام ميشوند. بدين ترتيب تمام تاخيرات ناشي از پست برطرف شده و علاوه بر آن مجريان ميتوانند بصورت بلادرنگ از وضعيت طرح خود آگاه شوند.

نکته مهم: پژوهشگر قبل از ارسال طرح بايد در بانک طرح هاي در حال اجرا و خاتمه يافته صندوق، بانک گزارشات نهايي طرح هاي صندوق، اينترنت و ساير منابع جستجو نموده و از تکراري نبودن موضوع طرح اطمينان حاصل نمايد.

در شرايط استثنايي صندوق طرح هاي ارسالي با پست الکترونيک و پست معمولي را نيز بررسي ميکند. براي توضيحات بيشتر در مورد نحوه ارسال فرم با پست الکترونيکي و پست معمولي اين صفحه را مشاهده نماييد.

مراحل بررسي طرح ها:

طرح ها پس از دريافت، از نظر تکميل بودن اطلاعات بررسي ميشوند و سپس بر اساس زمينه تحقيقاتي به کارگروه هاي تخصصي مربوطه ارجاع داده ميشوند. پروژه هاي پيشنهادي در کارگروه هاي تخصصي ذيربط مورد بررسي قرار مي گيرند. چنانچه پروژه هاي پيشنهادي در راستاي توليد علم، گسترش مرزهاي دانش و در جهت حل مشکلات و استفاده از مزيت هاي کشور باشد چند داور از بين محققين برجسته داخل و خارج کشور و مرتبط با زمينه طرح براي داوري انتخاب شده و طرح براي داوران ارسال ميشود سپس نظر داوران در کارگروه تخصصي بررسي و نتيجه به کميته تخصصي جهت تصميم گيري نهايي ارجاع داده ميشود و کميته تخصصي با بررسي تمامي مستندات مربوط به طرح، تصميم نهايي را اتخاذ مينمايد. در صورت تصويب طرح، از پژوهشگر براي عقد تفاهم نامه دعوت به عمل مي آيد. بدين ترتيب طرح اجرايي شده وارد مرحله ارزيابي مستمر ميگردد که تا پايان پروژه ادامه خواهد داشت.

خروجي طرح ها:

در انتهاي طرح هاي پژوهشي مصوب صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور، مجريان طرح ها دستاورد هاي خود را در قالب يک گزارش مستند کرده و به صندوق ارسال مي دارند. بعد از تحويل و تاييد اين گزارشات و همچنين ساير تعهدات (شامل محصولات توليد شده، مقالات ISI و غيره) پروژه در عمل پايان مي پذيرد. اين گزارش هاي پاياني از طريق کتابخانه ديجيتال وبگاه صندوق در معرض ديد ساير پژوهشگران قرار مي گيرد.

شايان ذکر است اين کتابخانه صرفا طرح هاي پژوهشي صندوق را پوشش مي دهد و شامل طرح تجاري سازي، ثبت اختراع و طرح هاي ارجاعي از بنياد ملي نخبگان نمي باشد.

براي مشاهده کتابخانه ديجيتال طرح ها اينجا را ببينيد.

 
  ارسال طرح
پيشنهاد يک طرح جديد
طرح هاي ارسالي من
 
  ابزارهاي مشاهده
راهنمايي
دريافت فونت ها
تغيير رنگ هاي سايت
نسخه قابل چاپ اين صفحه
 
© تمام حقوق براي صندوق محفوظ است | صفحه اول | چاپ صفحه
آخرين بهنگام سازي اين صفحه: ۱۳۹۴/۱/۲۰ - ۱۸:۲۳