جستجو . ورود به وبگاه    ۱۴۰۰/۵/۹  
 
 

کتابخانه ديجيتال
گزارشات حاصل از طرح هاي پژوهشي خاتمه يافته


مشخصات گزارش:

۸۸۰۰۲۰۷۹ شماره طرح:
استخراج و اندازه گيري امگا-3 در تعدادي از گياهان ايران عنوان طرح:
علي شفقت مجري:
کشاورزي و منابع طبيعي شاخه:
۸۹/۳/۹ تاريخ تصويب طرح:
۹۰/۸/۳ تاريخ پايان طرح:
۹۰/۸/۱۱ تاريخ انتشار:
توجه: براي دريافت اصل گزارشات لطفا از طريق با صندوق تماس حاصل نماييد. دانلود فايل گزارش:

چکيده:

اسيدهاي چرب از اجزاي تشكيل دهنده چربي‌ها است كه بدن قادر به توليد انواع ضروري آن نيست و بايد از طريق ماده غذايي تامين گردد كه از آن جمله امگا- ۳ و امگا- ۶ مهم ترين آنهاست. اسيد چرب امگا- ۳ به دليل حضور در غشاي سلولي در فعاليت‌هاي فيزيولوژيك بدن نقش حياتي دارد. اين اسيد چرب همچنين در تنظيم كليه عملكردهاي زيست شناختي، دستگاه قلبي و عروقي، توليد مثل، ايمني و عصبي به كار مي‌روند. از عوارض كمبود امگا- ۳ مي‌توان لاغري، آسيب به بينايي و توانايي يادگيري، افزايش تري گليسيريد و فشارخون و خشكي پوست را برشمرد. محققين دريافته اند كه امگا- ۳ در ماهي‌هاي روغني مثل ماهي آزاد و قزل‌آلا همچنين در كنجد، دانه كتان و گردو يافت مي‌شود. ۶۰ درصد از مغز به چربي‌ها اختصاص دارد پس عملكرد صحيح مغز و سلول‌هاي عصبي و شبكيه چشم به اسيد‌هاي چرب از جمله امگا- ۳ وابسته است. امگا- ۳ در بدن به پروستاگلندين‌ها و ايكوزانوييد‌ها تبديل مي‌شود. پروستاگلندين‌ها در تنظيم فشار خون، انعقاد خون، پاسخ‌هاي آلرژيك، عملكرد كليه‌ها و دستگاه گوارش، توليد انرژي و تنظيم هورمون‌هاي جنسي نقش دارد. تركيب امگا- ۳ خواص دارويي وعملكرد شگفت آوري را از خود نشان مي دهد. پژوهشگران اخيراً خواصي را از آن گزارش كرده اند. از آن جمله مي توان به موارد زير اشاره نمود:

كاهش كلسترول و تري گليسريدهاي خون.

كاهش فشار خون.

پيشگيري از بيماريهاي قلبي-عروقي.

كاهش وزن.

درمان و كاهش دردهاي مفاصل-آرتريت روماتوئيد و آرتروز.

درمان پوكي استخوان. امگا- ۳ جذب كلسيم را افزايش داده و رسوب كلسيم را در استخوانها تسهيل ميكند.

درمان افسردگي.

التيام سوختگيها. با كاهش التهاب و تسريع التيام زخمها.

تخفيف علايم آسم.

كاهش دردهاي قاعدگي.

كاهش التهاب در سرتاسر بدن.

جلوگيري از تصلب شرايين.

شل شدن و گشاد شدن عروق خوني. حفظ انعطاف پذيري ديواره عروق و پيشگيري از تشكيل پلاك در ديواره عروق.

جلوگيري از رشد سلولهاي سرطاني.

افزايش سطح هورمون رشدوافزايش رشد عضلات.

كاهش لخته شدن خون با خاصيت ضد انعقادي وكاهش ويسكوزيته (گرانروي) خون.

افزايش تمركز و قوه ادراك.

نقش در تكامل مغز و رشد سلولهاي عصبي و حفظ سلامتي چشمها (مصرف آن به زنان باردار و شيرده توصيه ميگردد).

درمان خشكي چشم.

كاهش بروز سرطانهاي پستان، تخمدان، پروستات، معده و روده بزرگ.

كنترل و تعديل اختلالات خود ايمني.

پيشگيري و درمان: آلزايمر- آسم- اختلال كم توجهي- بيش فعالي-اختلال دو قطبي-اختلالات تغذيه اي .

اگزما-ميگرن-پسوريازيس-آكنه.

بهبود توان ذهني و حافظه.

جلوگيري از پيري زود رس.

كاهش و پيشگيري از آريتمي.

تثبيت انسولين وقند خون.

لطيف و نرم كردن پوست.

با توجه به اهميت ماده امگا- ۳ كه در بالا اشاره گرديد، مشخص شده است كه اين جسم نقش حياتي در سلامت انسان در تمامي سنين دارد. علاوه بر ماهي ها، گياهان نيز منابع غني از امگا- ۳ هستند. اما تنها تعداد انگشت شماري از آنها(مثل سوياو بزرك) شناسايي شده است. از طرفي دسترسي همگان به ماهي با توجه به هزينه هاي بالاي آن و فصلي بودن آن امكان پذير نيست . اما مي توان با كشف منابع جديد گياهي و اندازه گيري مقدار آن در گياهان، اقدام به تهيه اين ماده با ارزش از منابع گياهي و مقرون به صرفه از نظر اقتصادي نمود. بررسي هاي مقدماتي ، وجود تركيب امگا- ۳ را در گونه هاي مختلف گياهي نشان مي دهد. اما اينكه در كدام گونه ها مقدار بيشتري وجود دارد، در اين تحقيقات به اين هدف خواهيم رسيد. نتايج حاصل از اين طرح را مي توان به مرحله كاربردي رساند. اين مهم به صورت تهيه كپسولها و ژلها و كرمهاي خوراكي و يا به صورتهاي ديگر ، پس از تعيين دوز دارويي آنها تحقق مي يابد.

روش اجرايي به صورت عملي- آزمايشگاهي مي باشد. به اين ترتيب كه پس از جمع آوري نمونه هاي گياهي مورد نظر و تعيين نام علمي آنها توسط گياه شناس ، حدود ۱۰۰ گرم از هر كدام از گياهان مورد بررسي را خشك وپودر كرده و در مقدار كافي حلال آلي مانند پترولئوم اتر يا n- هگزان خيسانده مي شود. سپس در دستگاه سوكسوله عصاره گيري انجام مي شود. روي عصاره پس از تغليظ آن در روتاري و در فشار پايين، عمليات ترانس استريفيكاسيون انجام داده و جسم بدست آمده را كاملاً آب گيري كرده وبا استفاده از روشهاي GC-GC/MS آناليز مي شوند. اين عمليات بر روي گونه هاي متعدد كه احتمال وجود اسيدهاي چرب آلي در آنها مي رود، انجام مي گيرد تا جاييكه حداقل منجر به يافت ۱۰ (ده) گونه گياهي حاوي ماده امگا- ۳ گردد. آنگاه گونه هاي مذكور بر اساس فراواني ماده فوق معرفي خواهد شد. در طرحهاي كاربردي بعدي، آن نمونه هايي كه داراي بيشترين مقدار ماده مؤثره مي باشند ، انتخاب و مورد استفاده دارويي و صنايع غذايي قرار مي گيرند.


 
  جستجو در کتابخانه ديجيتال
نام مجري (نويسندگان):
عنوان گزارش:
چکيده و متن:
راهنماي جستجو
 
  ابزارهاي مشاهده
راهنمايي
دريافت فونت ها
تغيير رنگ هاي سايت
نسخه قابل چاپ اين صفحه
 
© تمام حقوق براي صندوق محفوظ است | صفحه اول | چاپ صفحه
آخرين بهنگام سازي اين صفحه: ۱۳۹۳/۱۱/۱ - ۱۶:۵۱